Podle čeho se posuzuje žádost o hypotéku?
Služby
Od minulého roku se podmínky pro schválení žádosti o úvěr na koupi či rekonstrukci nemovitosti změnily. Většina z nich ale zůstává stejných, pouze se zpřísnily. Oblasti, na které nesmíte zapomenout a měli byste jim věnovat zvýšenou pozornost jsou:
- příjem,
- věk,
- registr dlužníků,
- úspory.
Kromě klasického úvěru máte i jinou možnost. Americká nebankovní hypotéka je skvělou variantou pro všechny, kdo si chtějí k novému domu pořídit auto, zaplatit dítěti studium nebo se vydat a velkou dovolenou. Jedná se sice o hypotéku, ale jako neúčelový úvěr ji můžete využít na cokoli.
Kolik vyděláváte a jaké máte výdaje?
Mnoho lidí si myslí, že banky zajímají jen příjmy. Není to pravda. Setkat se můžete i se společnostmi, které budou požadovat i rozpis měsíčních výdajů. Tak budou vědět, kolik peněz vám měsíčně zhruba zůstane a s jakými mohou počítat. Právě v tomto bodě http://www.gykas.cz/data/clanky/5_5_definice_derivace.pdf se podmínky v loňském roce hodně zpřísnily.
Jak starý je žadatel?
Věk je stejně důležitý. Minimální hranice je samozřejmě 18 let, maximální naopak 75 let. To znamená, že v případě 60 leté osoby se bude jednat o nejvyšší možnou dobu smlouvy na 15 let. Pokud je vám do čtyřiceti, tak nemáte problém. Zde zaručeně platí, že čím mladší, tím lepší.
Bezdlužnost
Každá klasická banka projde registr dlužníků. Máte-li záznam, nejspíš od nich peníze vůbec nedostanete. Skvělou možnost zde skýtají nebankovní společnosti, které nic takového nezajímá a schválení probíhá extrémně rychle. U klasické společnosti se záznamem neuspějete. Na to můžete rovnou zapomenout, protože na registr jsou banky hodně citlivé.
20 % na účtu
V Čechách v současnosti není možné získat úvěr na nemovitost v hodnotě 100 % odhadní ceny. Realitou je, že musíte mít ušetřených alespoň 20 % z ceny. Dát to dohromady může být velmi složité, ale pomoci mohou i rodiče, když budou ochotni se zaručit vlastním majetkem.